Nolikums

* MASTER turnīra noteikumi ir izstrādes stadijā.

Spēles & Sezonas

Šobrīd KANAČA turnīros tiek spēlētas sekojošas spēles:

  • 501 (double out)
  • 701 (double out)
  • Šanhaja
  • Krikets
  • Mikimauss

KANACIS ir sadalīts 4 sezonās pa 3 mēnešiem katrā. Vienas sezonas laikā tiek aizvadīts līdzīgs skaits turnīru t.i. 12-13 turnīri sezonā. Viena turnīra dalības maksa – 2€. Spēles ir sarindotas pēc rotācijas principa, bet izņēmuma gadījumos var tikt ieviestas izmaiņas. Vislabāk ir sekot līdz informācijai mājas lapas sadaļā kalendārs.

Pirms katra turnīra spēlētāji tiek reģistrēti un izlozēti pāros. Jā spēlētāju skaits ir nepāra, tad izlozes kārtība paredz godīgās haļavas* principu, proti, spēlētājiem tiek izlozēts vienlīdzīgs daudzums haļavu attiecīgos legos. Pāru izloze notiek katram legam atsevišķi – tas nozīmē, ka visa turnīra laikā partneri ir mainīgi.

* haļava – spēlētājam konkrētajā legā nav jāspēlē.

 

Punktu skaitīšana & Kopvērtējums

Katrai no sezonām ir sava kopvērtējuma tabula, kurā tiek uzskaitīti turnīrā iegūtie uzvaras punkti, jeb kā mēs tos esam iesaukuši – kanači. Sezonas izskaņā pirmās 3 vietas tiek apbalvotas.

Katrai no spēlēm ir savs zāģu (zāģis tiek piešķirts par zaudētu legu) skaits. Tas, līdz cik zāģiem spēlēsim, ir atkarīgs no spēles un dalībnieku skaita, un tiek izlemts pirms atbilstošā turnīra, bet nekad nav vairāk par 7 zāģiem.

Katram spēlētājam pirms turnīra tiek piešķirti 8 kanači (uzvaras žetoni). Ja uzvarat legu, attiecīgi saņemat no zaudētāja 1 kanaci. Ja zaudējat, tad 1 kanaci nāksies atdot pretiniekam. Tādā veidā visa turnīra laikā kanači tiek gan iegūti gan zaudēti atbilstoši sniegumam. Tā tas notiek līdz finālam. Brīdī, kad savācat zāģu limitu un izstājaties, tiek saskaitīti nopelnītie kanači un tādā viedā tiek noteikts cik uzvaras punkti ir nopelnīti turnīra gaitā. Tas tiek fiksēts sezonas kopvērtējuma tabulā. Ja tiekat līdz finālam, tad pirms fināla arī visi finālisti saskaita savus kanačus un tie tiek fiksēti kopvērtējuma tabulā. Fināla laikā kanači vairs netiek doti/atņemti pretiniekiem. Fināla uzvarētāji, papildus turnīra atlases kārtās savāktajiem kanačiem, saņem +2 kanačus un fināla zaudētāji +1 kanaci bonusā.